אודות

שמי שרון שמע עמר נשואה ואימא לשלוש בנות מקסימות. אני יוצרת רב תחומית כותבת שירה ופרוזה עוסקת בתרגום ומציירת, אני משלבת בין שני התחומים כתיבה וציור וחוקרת את היסוד היצירתי שבתהליך היצירה.

בוגרת החוג לספרות השוואתית והחוג לחינוך חברתי קהילתי מטעם המכללה להוראה - אורנים ובעלת תעודת הוראה בספרות. כעת מסיימת את התואר השני בהוראה רב- תחומית .

הדרכתי וניהלתי מערכות חינוך בחינוך הבלתי פורמלי .

במהלך השנים הוספתי התמחויות שונות בתחומים טיפוליים, אני מטפלת בשתי טכניקות רבות עוצמה – 'טכניקת בואן' שבמקורה ייחודית לטיפול בספורטאים אך מטפלת במכלול גוף נפש . הגישה השנייה ההתמקדות–inner relationship focusing, שעמה אני מעמיקה תהליכים יצירתיים. גישה שמקובל לעבוד עמה בעת למידה ותהליכי יצירה.

מניסיוני בחינוך מצאתי שלמידה משמעותית קשורה בממד גופני וכן בממד רוחני, ולכן אני משלבת את הידע שלי בתחום ספרות ואומנות והרעיון הרב תחומי עם הגישה של התמקדות.

החיבור בין כתיבה ציור והתמקדות מוכיח את עצמו כעוצמתי.

דרך לימודי הוראה רב תחומית גיליתי שעושר הידיעות שלי ומגוון היצירה שלי קשורים זה בזה ולעיתים משקפים זה את זה כשכתבתי שירים ופרוזה לפתע הן הפכו לחקירה דרך החומר בצבע ובצורה בציור וברישום, וכשהציור או הרישום היו מופיעים לעיני מיד יכולתי לכתוב שוב עוד וללמוד באופן משמעותי יותר... מה שהוביל אותי להבין שיש חיבור מעצים בין כתיבה לציור ולרעיון הרב תחומי, ותיעדתי ביומן האמן שלי את הרגעים הללו ...אט אט החלה לחלחל בי תובנה שיש לי דבר בעל ערך רב לשתף בו את היוצרים, זה הרעיון הרב תחומי שלמדתי אותו.

מצאתי שלמידה,ריפוי ויצירתיות תחומים כביכול נפרדים, קשורים זה בזה וכולם עוברים דרך הגוף ובו זמנית הנם תהליכים רוחניים המצריכים הדרכה וליווי.

בניתי תכנית של ליווי ויעוץ ליוצרים וכן אתר זה שבמרכזו השיתוף והחקירה ההדדית ולכן אני נותנת מקום ליוצרים מתחומים שונים בבלוג ציירת המילים, שלצידו אני כותבת את יומן האמן ומחדדת את הרעיון הרב תחומי ומראה בו את יצירותיי. בדרך זו תוכלו גם ללמוד על התהליך היצירתי.

 

רזומה לימודי

1988 - 1990- לימודי שינניות - בית ספר לרפואת שיניים הדסה עין כרם.

1996- 1997- קורס בעיצוב תיאטרון בובות / קורס בדרמה מסיכות לבנות - סמינר הקיבוצים תל אביב.

1999-  2000 - תולדות האומנות / יסודות השרטוט/  אוטוקד / רישום וציור / עיצוב מודלים. גורן לאומניות- מכללת עמק יזרעאל.

2000 - 2006 - לימודי תואר ראשון  ותעודת הוראה בספרות עברית וכללית, לימודי דרמה ומבע יצירתי  חטיבה ללימודי חינוך חברתי קהילתי. מכללה להוראה אורנים. קורסים ייחודיים- סדנא לכתיבת שירה / הטקסט כזירה של דיאלוג יוצר / כתיבת מחזות / אומנות ככלי חינוכי / פסיכודרמה בחינוך /  סמינריון בחשיבה יצירתית.

2007 - 2009- טכניקת בואן  - מרכז מעגלים גבעתיים.

2009 - 2010 - התמקדות –  אוניברסיטת חיפה הפקולטה למדעי רווחה והבריאות יח' ללימודי המשך ומרכז שילוב.

2013 - 2015 - הוראה רב תחומית  במדעי הרוח תואר שני. מכללה להוראה אורנים.

קורסים רלבנטיים – פרשנות הטקסטים / סדנא לכתיבת שירה / עריכת ווידאו – סרטי ווידיאו כהעצמה לנוער / תערוכות מכוננות במאה ה-20 (אומנות) / סיורים מודרכים במוזיאונים / החשיבה הרב תחומית / תכנון לימודים תחומי ורב תחומי /  עיבודים ומטהמורפוזות בתיאטרון.

רזומה עבודה

1990 -  1993- שיווק בתחום המזון ארה"ב.

1993 - 1994- חינוך  גיל רך ושיננית. (10 שנות ניסיון עבודה כשיננית).

1994- 2000 - חינוך בלתי פורמלי, הדרכה וניהול מערכת חינוכית גילאי 6 - 13.

2006 - 2007 - ניהול מערכת חינוך בלתי פורמלי גילאי  6 - 13.

2009 - 2011 - עצמאית בתחום מוצרי בריאות אקולוגיים.

2011 - 2016 - עצמאית בתחום כתיבת שירה ופרוזה, וציור - יוצרת רב תחומית . 

בעלת הבלוג – 'ציירת המילים' והאתר – "שרון שמע עמר – יוצרת רב תחומית."


 

בחזרה לדף הראשי
© כל הזכויות שמורות לשרון שמע עמר