מיקס מדיה - אמנית אורחת שירלי ברלב רוזנבלט

 איך הגעת לעסוק ולחקור את עולם המיקס מדיה?

שוטטתי בפייסבוק וראיתי פוסט שמישהי פרסמה תמונה שהיא יצרה (תמונה לא מוצלחת במיוחד…) אבל היה משהו שמשך את תשומת ליבי אלה היו חותמות של פרפרים שמתי לב לקישור לחנות שבה אפשר לקנות את החותמות והחלטתי להיכנס לחנות וצללתי לעולם חנויות ה –

-scapbooking עולם של יצירה ותיעוד הכולל הכנת כרטיסי ברכה ואלבומים ״מקושטים״. זה הוא עולם של חותמות, ניירות מעוצבים, מדבקות מתגרדות, מוצרי דיו וצבעים שונים.

אישית לא התחברתי לתחום הזה אבל תוך כדי שוטטות בחנות האינטרנטית נתקלתי במוצר שבעמוד שלו היה מצורף וידאו של אמנית, ששמה christy tomlinson , שבו היא מדגימה איך היא משתמשת במוצר מהחנות ומיד התאהבתי והתחלתי ליצור!

ממה יצרתי ? בהתחלה ממה שמצאתי בבית, אח״כ ממה שמצאתי בחנויות תחביבים באזור וכשזה לא הספיק התחלתי להזמין מהחנויות השונות.

עשיתי את כל הדרכות הווידאו החינמיות של קריסטי, כשאלו נגמרו עשיתי את הקורסים שלה וכשאלו נגמרו נסעתי אליה לאיידהו לסדנא בת 7 ימים בביתה ליצור איתה. את הסדנא עברתי ביחד עם עוד 6 נשים שהתאהבו בתחום.

אצלה התוודעתי לעוד שמות של נשים שעוסקות ויוצרות במיקס מדיה -

mindy lacefield,misty mawn,jenny doh,jeanne oliver,danielle donaldson,jenny lee wentworth,junelle jacobson

ועוד ועוד שמות…. אצל חלקן עשיתי קורסים ומחלקן קניתי את היצירות שלהן ובעיקר התחלתי לצלול לעולם האומנות שעד לפני 4 שנים לא נגעתי בו!

ומה בעצם משך אותי? מה גרם לי להתאהב בעולם הזה?

העולם הזה מגוון, יש בו אינסוף טכניקות וחומרים שמגרים את החושים והיצירה

אי אפשר להרוס את היצירה הכול ניתן לתיקון.

אין חוקים.

העבודה מלכלכת ויצרית.

לפעמים אני נהנית להגיע לסטודיו וליצור רקע עם קולאז׳, בעבודה אינטואיטיבית, מאוד יצרית, פרועה, ללא מגבלות, משהו שגורם לי לפרוץ החוצה ממש לצאת מבפנים !

ובימים אחרים אני יושבת מול הקנבס עם הדמות שיצרתי עליה, ואני מתכנסת בעצמי ועובדת על הפרטים הקטנים, על הגימורים, כשאני מאוד רגועה ומפוקסת. בתהליך הזה אני יוצרת לעצמי רגעים אינטימיים עם עצמי.

החלק האחרון הוא החלק שבו אני מביטה במה שיצרתי ונותנת לו ביטוי מילולי, שבד״כ קשור בכל התחושות והרגשות שעלו לאורך התהליך.

לאחרונה התחלתי להעביר סדנאות מיקס מדיה, שבהן אני מנסה להעביר למשתתפים בסדנא את החוויה אותה אני חווה כל פעם שאני נכנסת לסטודיו.

 

שירלי ברלב - האתר שלי

החנות במרמלדה

העמוד בפייסבוק

 

ספרי לי על יצירה מיוחדת שדרכה את יוצרת ומרגישה שעברת תהליך יצירתי 

את העבודה הזו יצרתי אצל קריסטי בסדנא בביתה אשר באיידהו, ארה"ב התבקשנו לייצר עבודה עם צבעים נייטרליים, בשלב הראשון שבו יצרתי את הקולאז' הקפדתי להשתמש רק בניירות בצבעי בז', ובשלב השני, שלב הצבע על הקולאז׳, השתמשתי בצבעי בז ומה שאני מכנה צבעים טבעיים ומה קרה ? מהר מאוד נמשכתי להכנסת נגיעות של צבע : קצת כתומים, קצת תכלת, פרח סגול עם משחת עיצוב, קצת עט שחור והנה פה משיחות צהובות זו הדרך שאני יוצרת- בצירוף.

אני מרגישה שבסופו של תהליך בהחלט ניתן להגיד ש ״עמדתי במשימה״, אבל גם ניתן להגיד שהייתי נאמנה לעצמי ולאני שלי שמדבר בצבע ועושר מרקמים (טקסטוראלי)… היכולת להצליח במשימה, לעשות עבודה בצבעים ניטראליים ובו זמנית לעשות אותה עשירה וצבעונית היא הייחוד של העבודות האלה וזה מה שמרתק אותי בתהליך היצירתי.

אני מגדירה מיקס מדיה בהגדרה הבאה – טכניקה מעורבת של ערבוב שתיים או יותר מטכניקות האומנות, כגון : אקריליק ורישום, קולאז' וצבעי מים, צילום ואקריליק, רישום וקולאז' ועוד...בחזרה לדף הראשי
© כל הזכויות שמורות לשרון שמע עמר