רישום

במה נבדל הרישום מהציור? הציור הוא בעיקרו שימוש בכתמי צבע וצורות, הרישום הוא טכניקה בה אני משתמשת בעפרונות וגירים, וייחודו הוא שימוש בקווים וצורות, ויצירת משטחים של אור וצל היוצרים תמונה ברורה.

למרות שלמדתי רישום ניתן לומר שככל שאני רוצה לדייק, דווקא תנועות היד המשוחררות, הנובעות מכיוון פנימי ומהבנה שאני סומכת על התהליך היצירתי, מעלות על פני הדף את הציורים המדויקים ביותר!!

תהליך זה מלווה בניסיון שלי מההתבוננות והרשמים שאני חווה בעת תהליך רשימת/כתיבת יומן שירה ופרוזה. היבט רב תחומי זה - מאפשר להבין את הקשר שבין התרשמות - כתיבה - רישום. זו דרך נפלאה להסביר את היסוד היצירתי וכיצד תחום אחד משפיע על תחום אחר.

רישום - מצריך יכולת ריכוז גבוהה, הבחנה בפרטים לצד פתיחות והנאה מן התהליך, מבחינתי זה הוא רגע אינטימי מלמד המזכיר מאוד את הכתיבה שמשקפת היתרשמיות וחוויות. תכונות אלו, ככל שאנו משכללים אותן, עומדות אחר כך לטובת כל מי שמבקש להפעיל בחייו תכונות של יצירתיות.

אומני רישום מפורסמים מוכרים- מיכאל אנג'לו ואנה טיכו.

דוגמאות:

  

אני מזמינה אתכם לצייר, לרשום וליצור תוך התבוננות, התרשמות והתמקדות, ובאופן זה להעצים את התכונות של היסוד היצירתי שלכם. בבלוג ' ציירת המילים' תוכלו לעקוב אחר יצירותיי ויצירות של יוצרים מתחומים שונים.

בחזרה לדף הראשי
© כל הזכויות שמורות לשרון שמע עמר